|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 12 Months Warranty |
| Warranty: | One Year Warranty |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency


| Item | Taizhou JC WP30 3inch Irrigation Engine Gasoline Petrol Water Pump |
| Model Number | JC-WP30 |
| Suction*delivery diameters | 80 x 80(3 x 3inch) |
| Fuel tank capacity | 3.6L |
| Max head | 30M |
| Suction height | 8m |
| Weight | 23kg |
| Packing | 510*385*425mm |
| QTY 20FT/40HQ | 330/820 sets |







