Taizhoujc Korean Heavy-Duty Hose with Efficient Spray Gun for Garden Use Spray Hose
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Provide |
| Warranty: | 1 Year |
Diamond Member Since 2024
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Fast Delivery
Quality Assurance
100% Finished Products Inspection
The supplier can deliver the goods within 30 days
The supplier provides quality assurance
The supplier inspects 100% of finished products.
Sign In to see all verified strength labels (20)
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- JC-8.5-5H
- Type
- Cold Water High Pressure Cleaner
- Operation Type
- Movable
- Drive
- Motor
- Nozzle Type
- Round Water Column Nozzle
- Application
- Agriculture
- Condition
- New
- Certification
- CE
- Customized
- Customized
- Color
- Red, Yellow,Blue
- Weight
- 7.5kg
- MOQ
- 50 Rolls
- Transport Package
- 400*115*400mm
- Specification
- Metal+plastic
- Trademark
- JC
- Origin
- China
- Production Capacity
- 100000PCS/Year
Product Description
Discover the TAIZHOU JC 8.5MM Spray Hose, a remarkable infusion of Korean technology designed for heavy-duty applications. This hose is your ultimate partner in achieving efficient watering solutions, offering unmatched durability and performance for your garden needs. Experience precision in every spray with our advanced design, ensuring your garden flourishes effortlessly.
| Product name | factory direct produced plastic hose |
| Color | Black, Red, Yellow, Blue , etc. |
| pressure | 250bar |
| Weight | 7.5kg |
| Packing | 400*115*400mm |
| dia | 8.5MM |
| MOQ | 50srolls |
| brand | JC |
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Spare parts
- plastic hose
- Taizhoujc Korean Heavy-Duty Hose with Efficient Spray Gun for Garden Use Spray Hose
Related Categories
Hot Searches
More