|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Provide |
| Type: | Rotary Tiller |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency







| engine model | 188F |
| power | 7.5kw |
| speed | 3600r/min |
| starting mode | recoil / eletric |
| clutsh style | plate cultch |
| type of drive | gear drive |
| fule volume | 5.5L |
| oil capacity | 1.6L |
| cultivation width | 70-110cm |
| cultivation depth | 10-25cm |
| task speed | 1-1.6km/h |
| G.W. | 130kg |
|
MEAS
|
910*560*840mm |






