|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Provide |
| Warranty: | 1 Year |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency







|
Engine Model |
JC170F |
| Engine Output | 7HP |
| Bore x stroke |
70 x 54mm |
| Displacement | 210cc |
| Compression ratio | 8.5:1 |
| Rated rotation speed | 3000 / 3600rpm |
| Pump lift | 25m |
| Flux | 75m3/h |
| Starting system | Recoil start(Key start is optional) |
| Fuel tank capacity | 3.6L |
| Net/Gross weight | 39 / 42kg |
| Overall dimension | 605x 435 x 480mm |





