Jc 170bar Portable Gasoline Power Trolley Mini Petrol Car High Pressure Washer
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Provide |
| Warranty: | 1 Year |
Diamond Member Since 2024
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Fast Delivery
Quality Assurance
100% Finished Products Inspection
The supplier can deliver the goods within 30 days
The supplier provides quality assurance
The supplier inspects 100% of finished products.
Sign In to see all verified strength labels (20)
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- JC-170D
- Type
- Cold Water High Pressure Cleaner
- Operation Type
- Movable
- Drive
- Gasoline
- Nozzle Type
- Round Water Column Nozzle
- Application
- Commercial
- Condition
- New
- Certification
- CE
- Customized
- Customized
- Product Name
- Factory Direct Produced Portable High Pressure Ele
- Color
- Red, Yellow, Black, etc.
- Power
- 7HP
- Weight
- 28kg
- MOQ
- 10 Sets
- Washing Speed
- 3600rpm
- Working Pressure
- 170-190bar
- Accessory
- 7/8/10/15m Plastic Hose, Jet Gun, etc.
- Pump
- Aluminium
- Transport Package
- 680*540*635mm
- Specification
- Metal+plastic
- Trademark
- JC
- Origin
- China
- HS Code
- 8424300000
Product Description
Taizhou JC factory direct produced 1600W 1800W 2300W 2500W 6.5HP 2610-2900PSI portable mini/big motor gasoline copper/aluminium wire frame trolley cleaner high pressure washer pump electric water jet car cleaning cleaner washing machine with spray gun
| Product name | factory direct produced high quality gasoline engine car high pressure washer |
| Color | Red, Yellow, Black , etc. |
| Power | 7HP |
| Weight | 28kg |
| Packing | 68*54*63.5cm |
| Accessory | 7/8/10/15m plastic hose,jet gun,etc. |
| MOQ | 10sets |
| Motor | Aluminium,copper |
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- High pressure washer
- engine high pressure washer
- Jc 170bar Portable Gasoline Power Trolley Mini Petrol Car High Pressure Washer
Related Categories
Hot Searches
More