Jc Portable High Pressure Cleaning Machine for Everyday Household Use High Pressure Washer
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Provide |
| Warranty: | 1 Year |
Diamond Member Since 2024
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Fast Delivery
Quality Assurance
100% Finished Products Inspection
The supplier can deliver the goods within 30 days
The supplier provides quality assurance
The supplier inspects 100% of finished products.
Sign In to see all verified strength labels (20)
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- JC-860C
- Type
- Cold Water High Pressure Cleaner
- Operation Type
- Movable
- Drive
- Motor
- Nozzle Type
- Fan-Shaped Nozzle
- Application
- Home
- Condition
- New
- Certification
- CE
- Customized
- Customized
- Product Name
- Factory Direct Produced Portable High Pressure Ele
- Color
- Red, Yellow
- Power
- 1800W
- Weight
- 14kg
- MOQ
- 20 Sets
- Washing Speed
- 2800rpm
- Working Pressure
- 6-12MPa
- Accessory
- 7/8/10/15m Plastic Hose, Jet Gun, etc.
- Motor
- Aluminium, Copper
- Power Supply
- 220V
- Transport Package
- 410*310*370mm
- Specification
- Metal+plastic
- Trademark
- JC
- Origin
- China
Product Description
Introducing the revolutionary cleaning solution from Taizhou JC Machinery Technology Co., Ltd: our factory-direct Portable High Pressure Cleaning Machine. Designed for ultimate convenience, this powerhouse comes equipped with a choice of robust 1400W, 1600W, or 1800W motors. Whether you're tackling stubborn dirt on your vehicle or sprucing up your outdoor spaces, this versatile machine delivers superior electric water jet power. The package includes a precision-engineered spray gun, ensuring every cleaning task is handled with ease and efficiency. Elevate your cleaning routine with our portable yet mighty solution, ideal for everyday household use.
| Product name | factory direct produced portable high pressure washer |
| Color | Black, Red, Yellow, Blue , etc. |
| Power | 1800W |
| Weight | 13kg |
| Packing | 410*310*370mm |
| Accessory | 7/8/10/15m plastic hose,jet gun,etc. |
| MOQ | 10 sets |
| Motor | Aluminium |
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- All
- Jc Portable High Pressure Cleaning Machine for Everyday Household Use High Pressure Washer
Related Categories
Hot Searches
More